Απρ 22 2012
![](http://www.ekeo.gr/wp-content/themes/mandigo/images/icons/bullet_sidebars_hide.png)
![](http://www.ekeo.gr/wp-content/themes/mandigo/images/icons/bullet_toggle_minus.png)
Η Σχολή Ευελπίδων χορεύει Καλαματιανό Νάξου
Δημοσιευμένο από EKĖO στην κατηγορία ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Ετικέτες: 180 χρόνια ΣΣΕ, Διονύσης Κάρδαρης, Ευάγγελος Λιάπης, ΣΣΕ, στρατιωτικές σχολές, Σχολή Ευελπίδων
Η Σχολή Ευελπίδων χορεύει Καλαματιανό Νάξου : Η ΣΣΕ γιόρτασε το 2008 τα 180 χρόνια ιστορίας της. Το Ελληνικό Κέντρο Ελέγχου Όπλων (ΕΚΕΟ) παρουσιάζει αποσπάσματα από τις εκδηλώσεις στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης. Την καλλιτεχνική επιμέλεια την είχε ο επ.Καθηγητής ΣΣΕ Δρ. Διονύσης Κάρδαρης ενώ τη χορωδία συντόνιζε ο ιερέας και πνευματικός της ΣΣΕ Λοχαγός (Θ) αιδ. Ευάγγελος Λιάπης. Τιμή και Δόξα στη ΣΣΕ!